Soru - Cevap

Soru Sor

Bize dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. En kısa zamanda sorunuza cevap verilecektir.

Daha Önce Sorulan Sorular

Mimarlık bölümünden geçtiğimiz Güz döneminde mezun oldum. Yarışmaya katılabilir miyim?
Yarışma şartnamesinin 5. maddesi gereği, "Yarışma, Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri ve Mühendislik Fakülteleri’ne bağlı Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açıktır. Ekip üyelerinin öğrencilik durumlarını, bağlı bulundukları yüksek öğrenim kurumundan ya da e-Devlet üzerinden alacakları öğrenci belgesi ile kanıtlamaları gerekmektedir."
Tasarlanacak endüstri yapısının mimari programı hakkında detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?
Yarışmanın bu yılki konusu kapsamında katılımcılardan PANELDER’in Ar-Ge ve yönetim merkezi olarak kullanacağı, prototip panel üretiminin de gerçekleştirileceği 5.000 metrekare alana sahip bir bina tasarlamaları bekleniyor. Yarışmanın amacı, konusu, yarışmacılardan istenenler hakkında detaylı bilgiye Yarışma Şartnamesi'nden erişebilir, Anasayfa'daki link üzerinden PANELDER üyesi firmaların video içeriklerine ulaşabilirsiniz.
Yarışmaya 2021 Lisans mezunları da katılabilir mi ?
Yarışma şartnamesinin 5. maddesi gereği, "Yarışma, Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri ve Mühendislik Fakülteleri’ne bağlı Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açıktır."
Çift ana dal programı dahilinde 2. ana dalım insaat mühendisligi yarısmaya insaat mühendisligi bölümü ögrencisi ünvanı ile katılabilir miyim
İnşaat Mühendisliği bölümünde öğrenci olduğunuz belge ile yarışmaya katılabilirsiniz.
Ankara Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Mimarlık bölümü mezunuyum. Mahalli idareler ve şehircilik bölümünde yüksek lisans yapmaktayım yarışmaya katılabilir miyim ?
Yüksek lisans programınız Mimarlık veya İnşat Mühendisliği fakülte ve bölümlerine bağlı ise yarışmaya katılabilirsiniz.
Yapının içinde çözülmesi gereken ihtiyaç listesine nerden ulaşabilirim.
Yarışmacılardan istenenler bölümüne şartnameden ulaşabilirsiniz. Yapının mimari programını katılımcıların detaylandırması beklenmektedir. Ek bir ihtiyaç listesi sunulmamıştır.
Alan seçimi için parsele imar izni çıkmış olması gerekiyor mu? Parselde hali hazırda bulunan yapıların kaldırılması söz konusu mu? Çevre parsellerin mi boş olması gerekiyor yoksa OSB dışında mı konumlandırılması gerekiyor?
Katılımcılar projelerini, TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standardı ile tanımlanmış 4. Bölge’de yer alan 100x100 metre ölçülerinde, bir kenarından ana yola bağlantısı olan, çevresi boş eğimsiz bir arazi sınırı içinde gerçekleştireceklerdir.
2022 Bahar döneminde mezun olacak öğrenciler yarışmaya katılım sağlayabilir mi?
Öğrenciliğinizin bu bahar döneminde devam ettiğini gösteren belge ile yarışmaya katılabilirsiniz.